W Bibliotece im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej odbył się X Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka” Wrzeciono, hrabianka Brunhilda, rzeżucha, lżejszy to tylko niektóre ze słów dyktanda, które napisali uczestnicy zmagań ortograficznych w poniedziałek w Bibliotece Publicznej.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych: klasa V-VI oraz klasy VII-VIII i polegał na napisaniu dyktanda ze słuchu oraz części testowej zawierającej zadania ortograficzne.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczennic!
II miejsce zajęły Marianna z klasy 6 oraz Laila z klasy 8. Serdecznie gratulujemy dziewczynom tego wspaniałego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!
Nasze uczennice otrzymały z rąk szkoły pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki w podziękowaniu za ich zaangażowanie, pracę i godne reprezentowanie naszej placówki. Brawo!

